000 Прочищення каналізації гідродинамічним методом - опис процесу
Прочищення каналізації гідродинамічним методом: опис процесу
гидродинамічне очищення труб

У каналізаційних системах часто утворюються засмічення, причому не тільки з-за попадання всередину великогабаритного “сміття”, але і з-за замулювання самої труби. Жировий наліт, який з часом накопичується всередині, зменшує прохідність труби, і якимись “підручними засобами” з ним вже не впоратися. Тому і використовують сучасний гідродинамічний метод, який підходить не тільки для побутових, а й для промислових каналізаційних мереж.

У чому принцип гідродинамічного методу

Гідродинамічна прочищення каналізації проводиться за допомогою компактного обладнання, яке утворює струменя води під високим тиском. Вода розбиває всі скупчилися відкладення і вимиває їх, незалежно від їх складу і часу існування.

Щоб очищення було більш ефективної, використовують різні форми насадки. Їх вибирають в залежності від завдання. Шланг, на якому закріплена насадка, рухається за рахунок реактивної тяги: з отворів, розташованих на передній частині насадки, виходить вода і створює напір, який і сприяє руху.

Переваги гідродинамічного методу

Плюсами цього методу для очищення каналізаційних труб варто назвати:

  • якісне видалення всіх скупчилися відкладень, незалежно від їх форми, походження і розмірів;
    висока швидкість проведення робіт;
  • справляється з забрудненнями будь-якої щільності, причому ефективне видалення відкладень відбувається по всій внутрішній поверхні труби, без будь-яких “пропусків” і неочищених ділянок;
  • відсутність руйнувань в самому трубопроводі: на матеріал труби не виявляється ніяких несприятливих впливів;
  • екологічна чистота способу, оскільки ніяких шкідливих їдких речовин і хімічних реагентів не використовується;
  • конфігурація трубопроводу не має значення: метод можна використовувати для каналізації з будь-якою кількістю поворотів і відгалужень, для з’єднань труб з переходом діаметрів і так далі;
  • технологія очищення відмінно працює і при мінусових температурах, а також справляється з крижаними заторами, які можуть утворюватися всередині при промерзанні.

Спосіб прокладки трубопроводу також не має значення. Технологію можна використовувати для каналізації з підземним та наземним монтажем, для труб в стягуванні і так далі.

До речі, після такого очищення загальний термін служби трубопроводу збільшується. Справа в тому, що труба, чиста зсередини, набагато менше схильна до замулювання. Оскільки її внутрішня поверхня залишається чистою, вона не відчуває значні навантаження, а також зберігає вихідну пропускну здатність і не руйнується. Але для збереження ефекту таку процедуру слід виконувати регулярно (періодичність залежить від того, який обсяг відходів прокачується через каналізаційну трубу). Надалі знижуються витрати на обслуговування труби.

Яке обладнання потрібно?

Гідродинамічну очистку проводять з використанням спеціальних апаратів, що розвивають тиск водяного струменя до 150 атм. При цьому самі машини можуть залишатися досить компактними. Ми використовуємо сучасне обладнання з широким вибором насадки. Залежно від поставленого завдання, можемо встановити на шланг роторну, голкопробивний, інші типи насадок.

Звичайно, купувати таку машину у власне користування часто нерентабельно. Для власника приватного будинку ця покупка буде невиправдано дорогою. Набагато вигідніше замовити гидродинамическую прочищення як разову послугу. У компанії Атмотерра ви можете знайти її за вигідною ціною.